Оксфордський університет

Гарне знання, а більше, відчуття стилістики української мови допоможе вам не лише правильно відповісти на декілька завдань тестів, написати творче завдання вишукано і без помилок, а й просто щодня – в університеті  чи на роботі – говорити українською мовою красиво, без дурненьких помилок, що відразу видають вас як мало освічену людину. Тому значну увагу у своїх статтях для вас я приділятиму стилістично правильному вживанню слів.

Я помітила, що на сайтах, форумах і в групах вконтакті абітурієнти роблять стилістичні помилки навіть в обговоренні всіляких питань щодо ЗНО чи вступу. Запам’ятайте і вживайте правильно!

ВУЗ розшифровується як “вищий учбовий заклад”, де слово “учбовий” – зовсім не личить українській мові, а є словом російським. Натомість в українській мові маємо ВНЗ – вищий навчальний заклад, в ще виш – вища школа.

Поступати в університет – це також з російської мови, а в українській мові ми вступаємо до інституту, коледжу, технікуму, університету чи партії (а раптом?). Ну а замість суржикового “поступання” говорімо “вступ”.

Отже, якщо вас спитають:

До якого ВНЗ збираєшся вступати?

Можете відповісти:

– Я вступаю до Оксфордського університету.

 

Світлина з Colorcoat.
Share Button

Анна Огойко

Привіт! Мене звати Анна. Я викладач української мови і розробник унікальних онлайн тренінгів до ЗНО. Я склала три ЗНО на 198, 199 і 199,5 балів, мої учні складали на ≤ 200!

More Posts - Website

Follow Me:
TwitterFacebookLinkedInFlickr